Çok Gezenlerin Bilmesi Gereken 5 Trafik Tabelası Çeşitleri

Çok Gezenlerin Bilmesi Gereken 5 Trafik Tabelası Çeşitleri

Çok Gezenlerin Bilmesi ihtiyaç duyulan 5 Trafik Tabelası Çeşitleri

Yaya trafiği ve araç trafiğinde güvenlik açısından önemli işaret grupları, gezginler için çok büyük önem teşkil ediyor. Daha güvenli ve sağlıklı bir seyahat için tüm işaretlerini bilmekte ve Ankara araç kiralama hizmetinden yararlanmakta fayda var.

Taşıt Takip Levhası

Seyahat edenler çoğu zaman daha önce gitmedikleri bölgeleri keşfetmek ister. Fakat heryerin Coğrafi yapısı, yolları, güvenlik önlemleri değişiklık gösterir. Taşıt takip mesafesi tabelası çok önemlidir.

Hayvan Çıkabilir

Bundan dolayı kimi yerlerde yabani hayvan çıkma mümkünlığına karşın özel tabelalar asılır. Çığ düşme tehlikesi olan yada kaya parçası kopma ihtimali olan yerlerdeki uyarı levhalarını görmezden gelmeniz halinde ciddi problemler ile karşılaşmanız mümkün.

Çevre Tanıtıcı Tabela​​​​​​​

Bildiğimiz üzere seyahat yerlerinde maksimum karşılaştığımız trafik tabela çeşitleri çevre tanıtıcı tabelalar olup, karşılaşmış olduğumız en genel levha. Fakat gezginlere yönelik levhalar değişikdır.

Bunlar ;

Taşıt takip levhası
Kamp bölgeleri ile ilgili trafik levhası
Mecburi yol ve girilemez levhası
Çevre tanıtıcı tabela
Otel ve motel tabelası
Lokanta
Çeşme
Piknik alanı
Hayvan çıkabilir
Bu tabelalar arasında bilmediğiniz bir yerde yemek yiyebileceğiniz, konaklayabileceğiniz ve girmemeniz ihtiyaç duyulan yolları öğrenmeniz mümkün.

Otel ve Motel Tabelası​​​​​​​

Gezginlerin gezi çantasında muhakkak çadır bulunmaktadır. Seyahate çıkarken, kendi aracınızla yada Ankara araç kiralama hizmeti aldığınız araçlara, kamp alanında konaklamak isteyen seyyahlar, kamp alanına ulaşmak adına tabelaları takip ederler.

Kamp yerleri İle İlgili Trafik Levhası

Kamp tabelaları farklılık gösteriyor. Karavan şeklinin bulunmuş olduğu trafik tabela çeşitleri arasındaki işaretler, kamp alanında karavan bulunduğunu gösterir. Çadır resmi olan tabela, kamp bölgesinde çadırların olduğunu ifade eder.

Karavan ve çadırın birlikte olduğu resimli tabela, her iki kamp türünün mevcut bulunduğunu göstermektedir. Kamp yeri bulmak ve seçim yapmak adına önemli olan bu tabelalar ile gezi hem daha keyifli, hemde daha güvenlidir.

Seyahatin keyifli yorgunluğu yerine, kamp yeri aramakla geçen bir süreç tüm güzel anları mahvedebilir. Bundan dolayı tabelaları iyi bilerek seyahate çıkmak ve  Ankara Araç Kiralama hizmetlerinden yararlanmanız sizlere avantaj elde edecektir.