PEUGEOT 301’İ SEÇMENİZ İÇİN 3 NEDEN

PEUGEOT 301’İ SEÇMENİZ İÇİN 3 NEDEN

Son nesil tasarım, teknoloji, pratiklik, güvenlik ve verimli olması.

Tavsiye Oranı: %88

     Tüm seyahatleriniz için güçlü, şık ve de teknolojik bir otomobil. Yüksek bir sürüş hazzı ve ekonomik kullanım için 1.6L HDi 92 hp dizel motor ve üst üste iki yıl « yılın Motoru Ödülü »nü alan 1.2L PureTech 82 hp benzinli motor seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

     Dış tasarımı hakikaten çok güzel. Direksiyon ve gaz tepkileri iyi. Yol tutuşu da gayet başarılı, yüksek hızda bizzat denedim savrulma olmadı. Bence rakipleri içinde en iyisi. Beklentilerimi karşılayan bir araç, aynı beklentide olanlar için tavsiye ederim. Donanım olarak en boş olanı bile yeterince dolu bence, iç hacmi baya geniş ek olarak aracın bagaj hacmi ise 506 litre. Her şeyden önemlisi araç çok ekonomik.

   Kaslı, konforlu, hem şehir içinde aynı zamanda uzun yolculuklarda, her koşula uyum sağlayabilen bir otomobil. Peugeot, yakıt verimliliği ile performansı bir arada sunduğu benzer biçimde 5 veya 6 ileri düz şanzımanlar ile bir arada sunuyor. Kapasitif ekran teknolojisi yardımıyla dokunmatik ekran telefonlardaki şeklinde rahat kullanılıyor. Ek olarak Android Auto, Apple Carplay destekli Mirror Screen özelliği sayesinde akıllı telefon uygulamalarını da kullanabiliyorsunuz. Özellikle benim şeklinde seyahat  edip navigasyon kullananlar için bu oldukca pratik bir özellik. Bir de Anadolu yollarında TRT FM’e muhtaç olmuyorsunuz.

    İlk kez 2012 senesinde Paris Motor Show’da tanıtılan Peugeot 301 İlk olarak pazara kasım 2012’de Türkiye’de sunuldu. 2012 yılından bugüne Vigo fabrikasında üretilen Peugeot 301’lerin yüzde 42’si Türkiye’ye satılmış. Otomobili anlatmaya rakiplerinden bahsederek başlamakta yarar var. Bu otomobil ve rekabet içine girdiği otomobiller son kullanıcıdan çok filo pazarı için yarışıyorlar. Bu segmentte satışların çok önemli bir kısmı şirketlere otomobil sağlayan filo kiralama firmalarına yapılıyor. Bundan dolayı sağlamlık, toplam kullanım maliyeti, yakıt tüketimi ve düşük fiyat gibi unsurlar satın almada çok önemli bir müessir oluyor.

Yakıt Tüketimi

      biz 1,6 litre dizel motorlu 301 ile 87 km’lik bir yolda ortalama 78 km hızla giderek yol bilgisayarına gore 5 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi kıymetini yakaladık. Otomobillerin daha sıfır olması nedeniyle fabrika verilerine gore çok daha yüksek çıkması düzgüsel. Peugeot 301 yakıt tüketimi bakımından oldukça ekonomik bir otomobil. Kullanıcıyı mutlaka üzmüyor. Sürüş deneyimini maksimuma çıkarmaya çalışan 301 modeli, yakıt tüketimini de minimuma indirmeyi amaçlıyor. 301 modelinin averaj yakıt tüketim değerleri ideal olarak gösterilen değerler seviyesindedir. Örneğin 1199 cc 82 beygirlik manuel şanzımanlı versiyonlarında ortalama yakıt tüketim değeri 100 kilometre de 5.15 litre’dir. Allure 1.6 BlueHDi 100 hp Euro 6 dizel versiyonlarda ise ortalama yakıt tüketimi yine 4.0 litredir.

Sizlerde rahat konforlu bir araç kiralamak isterseniz Ankara araç kiralama aşıkoglu rent a car gelebilirsiniz.

Peugeot 301 Motor Seçenekleri

 1.2 82 BG Euro 6: Araç manuel 5 vites ve aracın motor silindir hacmi 1199 cc. 82 beygirlik güç üretebilen araç averaj 5,15 litre yakıt tüketiyor.

1.6 100 BG Euro 6: Araç manuel 5 vites ve aracın motor silindir hacmi 1560 cc. 92 beygirlik güç üretebilen araç ortalama 4,4 litre yakıt tüketiyor.

Peugeot 301 Resimleri

      Peugeot 301 görselleri için sitemize göz atabilirsiniz. Aracın birçok açıdan çekilmiş iç ve dış fotoğraflarını bulabilirsiniz. Otomobil resimleri araç araştırmalarında öncelikli olarak dikkat edilen hususların başında gelir. Detaylı araç resimlerini sitemiz üzerinden rahatça bulabilir aracı almadan tüm bilgilerinı görebilirsiniz. Peugeot 301 şık bir dış tasarıma sahiptir. Sitemiz üzerinden Peugeot 301 resimlerini detaylı bir şekilde görebilirsiniz sizlerde kaliteli araç sahibi olmak isterseniz ankara araç kiralama'ya gelerek istediniz araçı kiralaya bilirsiniz